خرید گیت هاب توسط مایکروسافت به مبلغ 7.5 میلیارد دلار

خرید گیت هاب توسط مایکروسافت به مبلغ 7.5 میلیارد دلار

ردموندی‌ها بزرگترین مخزن کد متن باز جهان یعنی گیت هاب را به مبلغ 7.5 میلیارد دلار خریدند. گیت هاب مورد اعتماد و علاقه بسیاری از برنامه نویسان و کمپانی‌ها برای قرار دادن کدها و پروژه های خود است. تایید شده است که مدیر عامل اسبق زامارین مدیر‌عامل گیت هاب خواهد شد و مدیرعامل کنونی گیت هاب نیز در بخش استراتژی های نرم افزاری مایکروسافت مشغول به کار خواهد شد.

گیت هاب
Github

هم اکنون برنامه نویسان زیادی با انتشار پست در توییتر اعلام کرده اند که پروسه مهاجرت به رقیب گیت هاب، یعنی گیت لب را شروع و یا بزودی شروع خواهند کرد. در همین راستا گیت لب اعلام کرده است که ورود کاربران جدید به این سایت از زمان انتشار خبر خرید گیت هاب توسط مایکروسافت رشد بیش از 10 برابری داشته است.

در حال حاضر شرکت های بزرگی نظیر گوگل، اپل، آمازون، فیس بوک و ... دارای اکانت گیت هاب بوده و پروژه های بزرگی نظیر ReactJS، Tensorflow را در گیت هاب قرار داده اند. مشخص نیست که ایا این شرکت‌ها کدهای خود را به سیستم دیگری منتقل خواهند کرد یا خیر.

مایکروسافت
کمپانی Microsoft

شرکت Microsoft نیز دارای پروژه های بزرگی در Github است، پروژه Visual Studio Code این شرکت دارای طرفداران زیادی است و میلیون‌ها برنامه نویس در جهان از آن استفاده می کنند.

شرکت Microsoft تایید کرده است که Github همچنان به عنوان یک پلتفرم باز و مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

هم اکنون بیش از 28 میلیون برنامه نویس در بیش از 85 میلیون پروژه در سایت Github عضویت داشته و در آنها مشارکت و فعالیت می کنند.

کاربران زیادی از این اتفاق ابراز نگرانی کرده اند و تجربیات تلخ خریدهای قبلی شرکت مایکروسافت مانند Skype، نوکیا را دلیل عدم آینده روشن Github می دانند.

با وجود همه نگرانی‌ها، دلایل خوبی نیز وجود دارد که از آینده روشن Github خبر میدهد، پروژه های متن باز (Open Source) این شرکت نظیر PowerShell، Visual Studio Code، موتور جاوااسکریپت مرورگر Edge، خرید Xamarin و کمک به برنامه نویسی موبایل از نمونه های تلاش های مثبت این شرکت هستند.

اینکه آینده Github چه خواهد شد، سوالی است که در حال حاضر امکان پاسخ روشن به آن وجود ندارد.

آیا خرید بعدی مایکروسافت WordPress خواهد بود؟


درباره ما

گروه نرم افزاری و طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل دیجیتالیفای فعالیت خود را از سال 1394 در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه سازی سایت و سئو و طراحی اپلیکیشن موبایل در مشهد آغاز نمود. تجربه دیجیتالیفای در حوزه های طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت (سئو سایت)، طراحی سایت اختصاصی در مشهد در خدمت شما در جهت رونق کسب و کار شماست.

بیشتر بدانید
نظرات شما
امتیاز شما به این نوشته:

نظر شما (الزامی)