سفارش طراحی ربات تلگرام

Telegram Bot Development

سفارش ساخت ربات تلگرام

حتما با تلگرام آشنایی دارید، نرم‌افزار پیام‌رسانی که به علت ایده‌های جدید و همچنین طراحی مناسب به سرعت جای خود را در بین دیگر اپلیکیشن‌ها بین کاربران جهان از جمله کاربران‌ایرانی باز کرد. در حال حاضر آمار بالای کاربران تلگرام،‌این اپلیکیشن را به مکانی مناسب برای ارتباط با کاربران تبدیل کرده است. انتشار مطالب سایت در کانال تلگرام یک راهکار مناسب برای اطلاع‌رسانی از مطالب جدید سایت شماست، اما نیازمند صرف زمان که‌این روز‌ها حکم طلا را دارد است، چه می‌شود اگر انتشار مطالب سایت به صورت سیستمی و بدون دخالت انسان انجام می‌شد؟!

یکی از ویژگی‌های تلگرام امکان طراحی ربات برای انجام امور مختلف، مانند عضوگیری، ارسال پیام به فرد یا گروهی خاص و ... است، از‌این ویژگی می‌توان به راحتی در جهت انتشار مطالب وب سایت در کانال تلگرام یا به کاربر(ان) استفاده کرد.

به طور خلاصه ربات تلگرام تکه کدی است که بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده که در اختیار کاربر قرار دارد، فعالیت خاصی، مانند ارسال پیام را به صورت خودکار انجام می‌دهد، در حقیقت ربات تلگرام تقریبا محدودیتی در انجام فعالیت مرتبط با تلگرام ندارد.

طراحی ربات تلگرام

طراحی ربات تلگرام

ربات‌ها از نظر امنیت قابل اعتماد هستند

به دلیل‌اینکه هر ربات با استفاده از یک توکن اختصاصی کار می‌کند (مانند رمز عبور)، لذا تنها کسانی امکان استفاده از ربات را دارند که به آن توکن دسترسی داشته باشند.

پنل مدیریتی

برای کنترل ربات و تنظیمات مربوطه پنل مدیریتی در اختیار شما قرار می گیرد که امکان یکپارچه شدن با سایت (در صورتی که سایت توسط ما طراحی شده باشد) را داراست.

همانند پنل مدیریتی سایت، امکان اضافه کردن افراد دلخواه به عنوان مدیر برای کنترل ربات فراهم می‌باشد. برخی از انواع ربات‌های تلگرام عبارتند از:


بات فادر

ساخت ربات تلگرام

ربات تلگرام چیست؟

در تلگرام ربات تلگرام به افزونه‌هایی گفته می‌شود که امکان ارتباط کاربر با آنها و انجام درخواست‌ها و فرمان‌های مختلف را فراهم می‌کند. به عنوان مثال ربات تلگرام می‌تواند مانند روزنامه هوشمندی باشد که مطالب و محتوای مدنظر شما را به محض انتشار در اختیار شما و کاربران قرار دهد.

امکان استفاده از ربات‌ تلگرام از طریق ارسال دستورات و پیام، اضافه کردن ربات تلگرام به گروه تلگرام و یا با استفاده از علامت @ و سپس نام ربات تلگرام امکان پذیر است.

ربات تلگرام در واقع مانند کاربری است که امکان دریافت و ارسال پیام به صورت خودکار را داراست. کاربران به راحتی و با ارسال دستورات مختلف می‌توانند با ربات تلگرام در ارتباط باشند.

ربات تلگرام از نظر کاربرد تقریبا محدودیتی ندارد و نحوه استفاده از قابلیت‌های ربات تلگرام را ایده‌های شما و شرکت ساخت ربات تلگرام مشخص می‌کند. برخی از قابلیت‌های مهم ربات تلگرام عبارتند از:

  • ارتباط ربات تلگرام با سایت از طریق وب سرویس
  • تحلیل ورودی‌های کاربر و ارسال پاسخ مناسب بر اساس آن
  • در اختیار گذاشتن ابزارهای کاربری مانند: ربات تلگرام دریافت نرخ ارز، ربات تلگرام هواشناسی، ربات تلگرام اخبار روز و ...

بالاتر گفتیم که ربات تلگرام مانند یک کاربر است، اما ربات تلگرام با یک کاربر تفاوت‌هایی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

تفاوت ربات تلگرام با فرد

  • آخرین زمان آنلاین بودن برای ربات تلگرام نمایش داده نمی‌شود.
  • ربات تلگرام نمی‌تواند شروع کننده مکالمه با دیگر کاربران باشد. ربات تلگرام پاسخ پیام کاربران را می‌دهد.
  • ربات تلگرام هرگز آفلاین (در صورت برنامه نویسی صحیح شرکت طراحی ربات تلگرام) و خسته نمی‌شوند.

امکان هک با ربات تلگرام

طراحی ربات تلگرام به گونه‌ای است که امکان دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را ندارد، لذا امکان هک و جاسوسی از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.

ربات تلگرام تنها زمانی به نام کاربری، نام و نام‌خانوادگی کاربر دسترسی خواهد داشت که از جانب کاربر پیامی به ربات تلگرام ارسال شود. ربات تلگرام به اطلاعات گوشی، مکالمات کاربر و هرگونه داده دیگری دسترسی ندارد.